www994

Mieszkanie, w którym nie płaci się za czynsz

To nie żart. Są mieszkania bezczynszowe, w których lokatorzy nie płacą za czynsz. Muszą jedynie ponosić koszty związane z mediami, czyli woda, gazem, prądem. Pozostałych opłat takie mieszkanie nie ma. Jednak, jest tu pewien haczyk. Mieszkanie w takim lokalu wymaga zaangażowania we wspólnotę. Trzeba wykazać się zaangażowaniem w dbanie o to, aby wywieźć śmieci i zadbać o porządek. Administrator nie zajmuje się odśnieżaniem chodników. Wszystkim tym zajmują się lokatorzy. Dzięki temu, nie płacą za czynsz. Aby jednak to wszystko działało sprawnie, wszyscy lokatorzy muszą się zaangażowanie i zdecydować się na wspólne dbanie o przestrzeń.

Istotne jest, aby później nie okazało się, że obowiązek dbania o przestrzeń spoczywa jedynie na kilku mieszkaniach. Może się to skończyć tragicznie, ponieważ w końcu Ci lokatorzy nie będą chcieli sami wszystkiego robić. Uznają, że nie jest to dla nich opłacalne, aby odwalać czarną robotę po to, aby inni nie musieli płacić czynszu. Dlatego też, istotne jest, aby dokładnie dogadać się z wszystkimi lokatorami. Dzięki temu, że każdy z nich wyrazi chęć uczestniczenia w pracach porządkowych, można będzie takie rozwiązanie wcielić w życie.

Na pewno, jeżeli tylko mieszkańcy będą odpowiednio zaangażowani w to, co dzieje się w ich bloku, będą chcieli dbać o porządek. Nie będą mieli z tym żadnego problemu, aby zgarnąć liścia jesienią czy odśnieży chodnik zimą. Ważne jest jednak zaangażowanie. Dzięki niemu, w bloku będzie panował ład i porządek. Będzie można być zadowolonym z efektów, jakie uda się uzyskać.